Cin Geçidi

 • Tarih: Temmuz 3rd, 2009
 • Ekleyen
 
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (18 votes, average: 7,17 out of 10)
Loading...Loading...

Kategoriler: HABERLER

Paylaş:

Yönetmen: Özgür Selvi
Senaryo: Özgür Selvi, Ayşe Türk
Yapım: 2009, Türkiye
Oyuncular:
Tuğçe Kazaz, Tolga Karel, Engin Altan Düzyatan, Öykü Çelik, Taner Rumeli

Makyaj efektleri ve animasyon görüntüleri üzerinde uzun süredir çalışılan “Cin Geçidi” adlı korku filmi, orman yolundaki bir geçitten geçen insanların vahşice öldürülmesini anlatıyor.

Manken Tuğçe Kazaz’ın başrol karakter “Serap”ı canlandıracağı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca, Tolga Karel, Engin Altan gibi tanınmış genç oyuncular yer alıyor. Film, aynı geçitten geçen insanların vahşice öldürülmesinin dehşet dolu anlarını perdeye taşıyacak.

Filmin konusu kısaca şöyle;
Ormanlık bir alanda, farklı nedenlerle ölmüş birçok gencin cesedi bulunur. İleri derecede uykusuzluk problemi çeken genç bir komiser, bu cinayetleri çözmekle görevlendirilir. Komiserin bulduğu kanıtlar, diğer görevlilerin bulduğu kanıtlarla çelişince, komiserin akli dengesini kaybettiği düşünülür. Sonunda, herşeye rağmen olayı incelemeye devam eden komiser, köyde tanıştığı yaşlı bir kadından öğrendiği mistik bir hikayeyle cinayetlerin arkasındaki giz perdesini çözer. Karşılaştığı gerçekse, cinayetlerden çok daha korkunçtur.

Filmin Künyesi;
Yapım: Film İcabı
Senaryo: Özgür Selvi, Ayşe Türk
Yönetmen: Özgür Selvi
Yardımcı Yönetmen: Sinem Saydam
Sanat Yönetmeni: Arzu Koç
Özel Makyaj: Sahra Çelik

Oyuncular:
Tuğçe Kazaz: Serap
Tolga Karel: Levent
Engin Altan Düzyatan:Komiser
Öykü Çelik: Bahar
Taner Rumeli: Güney
Duygu Şen:Komiser Yardımcısı
Esra Uygur:Psikiyatrist
Ayşe Selen:Cinci Kadın
Fulya Şirin: Anne
Ali Barışık: Engelli çocuk
Şükran Ovalı: Pınar
Tolga Güleç: Murat
Alpay Özdoğancı: Başkomiser
Selin İşcan: Muhabir
Engin Kuduğ: Kameraman

Etiketler: , , , , , ,
 1. Douqan diyor ki:

  Ada : Zombilerin Düğünü
  Kim Ne derse desin , bu film müthiş !

  Cin geçidi fln hikaye , Türklerin İlk Zombi Filmi ‘Ada’ En müthiş film !

 2. Reflection diyor ki:

  Okul, Büyü, Dabbe, Musallat, Semum, Gen, Araf, Ada (bir kaç tanesi aklıma gelmedi ama onlarda böyle tek kelime isimler) gibi tek kelimelik isimli korku filmlerimizden sonra “Cin Geçidi” gibi 2 kelimelik bir isme geçtiğimize sevindim. Yaratıcılığımız zamanla gelişiyor :)

 3. fearless diyor ki:

  aslında bu tür filmlere bayılırım bu 3 harfli ama dediğiniz gibi arkadaşlar başrolda ağır top yoksa olay tuğçe kazaz,a kalmışsa bakalım ne çıkacak

 4. Tarantino diyor ki:

  Evet bir film yapılmasını destekliyorum ama bir zombi filmini de pek sıcak yaklaşmıyorum. İlk yaratık filmimiz olan Semum gibi hüsrana uğramak istemeyiz. Gerçekten özgün bir türk korkusu yaratırsak mesela japon sineması bir tür yaratabilmiştir j-korku diye,folklor üzerine gitmek gerekiyor. Bir de batıl inançlar var, onlar önemli ama korku sinemasına bir temel teşkil edecek bir korku edebiyatımız ya da bir fantastik edebiyatımız yok.Bizim korku filmi için beslenebileceğimiz Folklor önemli bir alan tabii ve o alanda da deneme yapan genç yazarlar var. Verilebilecek isimler de var ama mesela Anadolu Korku Hikayeleri kitabı önemli. Ama dexter arkadaşınızda anladığım kadarıyla büyük bir zombi hayranlığı var o yaparsa gerçekten başarılı olur

 5. SEBASTIAN diyor ki:

  plaque ve tarantino abi de desteklediğine göre..

 6. SEBASTIAN diyor ki:

  TÜRKİYE NİN ilk zombi filmini çekme hayali benim de iiçimde yanıyor. Evet birileri çıkıp bunu yapacak ve çok uzak da değildir. dexter onlar neden biz olmayalım….

 7. plague diyor ki:

  “arkadaşlar toplanın film çekiyoruz. Yeter bu kadar!”

  Heyecanla beklerim bir yerli zombi filmini. Şaka bir yana guzel bir cin hikayesi bulunsa seyredilir.

 8. devilboy diyor ki:

  İsmi Cin Geçidi olsada filmin bir cin hikayesi olmayacağı söyleniyor..Yani seri katil hikayesi deniliyor ama resimlerine bakınca bana pek mantıklı gelmedi bu..Çünkü ne idüğü belirsiz bir yaratığın resmide var filmin yayınlanan resimleri arasında..Bakalım ne çıkacak..

 9. Tarantino diyor ki:

  Yukarıda güzel bir açıklama yaptım. Daha fazla yorum yapmak istemiyorum bu film üzerinde ama ben bu yaşta filminizde oyunculuk yapamam. Ama müziğinizi ben bestelerim. Sonra dükkanımla sponsorunuz olurum.

 10. dexter diyor ki:

  arkadaşlar toplanın film çekiyoruz. Yeter bu kadar! Tamam! Zombi filmi çekiyoruz ya da vampir. Dalga geçer gibi sürekli kör gözüne parmak misali önümüze hep aynı yemek koyuluyor. Artık öyle bi olgu oluşturdular ki, hiç bir şeyden korkmayan türkler sadece cinlerden korkar sanacak tüm dünya. Hani getirseler Carpenter’ı bi film çek deseler bize o bile gidip cin temalı bir film çekicek. Olayı artık bu hale getirdiler.

  Bu filmler yapılırken yazılırken emin olun hedef kitle bizler değiliz. Ama yinede umarım, umarım güzel bir film ile karşılaşırız. Ya da güzel olmasada dahi bir çok alanda ilerleme kaydetmiş oluruz umarım bu filmle. Bekleyip görelim. Ne olursa olsun şans verelim bakalım…

 11. Melisa AYDIN diyor ki:

  Aman Tanrım! Başrolünde Tuğçe Kazaz olan bir filmi hele bir korku filmini hele ki 3harfli varlıklarla ilgili yeni bir filmi izlemek mi? Asla:)

 12. Tarantino diyor ki:

  Cin temasına gitmemizin bana sorarsanız nedeni bir çok koca karı hikayelerinde efsanelerinde geçmesi ve çoğuna gerçek bir hayat öyküsü kılıfı giydirilmesidir. Yoksa Türkiye’den bir seri katil filminin çok sayıda gelmesi beklenemez sonuçta,seri katil olgusu bizim toplumumuzda daha kavramlaşamamış bir kavram adayıdır.Türk Sineması korkuyu sevmiştir. Fakat işte dediğim gibi son derece fazla senaryo sıkıntısı çekmektedir.

  Türkiye’de çekilen korku filmleri gerçekten özgün olabilselerdi, gerçekten Türk korkusunu ortaya koymuş olsalardı muhakkak ki yurt dışında da ilgi çekebilirlerdi. Bir de tabii teknik açıdan bir Amerika, Avrupa, bir Uzakdoğu korku filmiyle kıyaslayamazsınız, bu da Türk Korku Sineması’nın bir eksikliğidir. folklor üzerine gitmek gerekiyor. Bir de batıl inançlar var, onlar önemli ama korku sinemasına bir temel teşkil edecek bir korku edebiyatımız ya da bir fantastik edebiyatımız yok.Bizim korku filmi için beslenebileceğimiz Folklor önemli bir alan tabii ve o alanda da deneme yapan genç yazarlar var. Verilebilecek isimler de var ama mesela Anadolu Korku Hikayeleri kitabı önemli. Bu arkadaşlar bu işi yaptılar. Korku Sineması Batı’da başta bir tür olarak ortaya çıkmıyor. 1910’lu 1920’li yıllarda belirli yazınsal yapıtların sinemaya uyarlamasıyla başlıyor. Frankenstein’ı ilk çeken korku sineması yaptığının farkında değil, biz edebiyat uyarlaması yapıyoruz diyorlar. Ama işte o temel zenginliği var. Türkiye’de bu yok. Onun için tematik olarak biz halen yabancı kaynaklara göz kırpmak zorunda kalıyoruz.

  Bana sorarsanız İyi bir korku filmi olması için ille özgün bir tematik izlemesi şart değil, çünkü o özgün tematiği izleyebilmek çok zor aslında. Korku sineması bütün dünyada yaygın hale gelmiş bir türdür. En önemlisi, seyirciyi ister klasik türlere başvurarak ister daha değişik birşeyler ortaya çıkartarak etkilemesi, gerçekten korkutabilmesi ya da heyecanlandırabilmesi. O da kolay birşey değil.

 13. man of the west diyor ki:

  Bu filmde tuğçe kazaz olsa olsa elinde eti cin ile dolaşır.

  Cin temalı filmlerden vazgeçemiyoruz. Musallat, cin temasını en iyi şekilde betimleyim bu yolun öncüsü ve sonuncusu olmuştur. Üstüne daha iyisi gelir mi bilmem ama uzun vadede bu kalite aşılamaz.

 14. Tarantino diyor ki:

  Bence kadroda sadece tolga karel iyi bir isim ve Tuğçe kazaz baş rol oynuyormuş yahu bu oyunculuk eğitimi almış mı? İzlemeyeceğim asla…

 15. temizkan diyor ki:

  kadroya bak, tuğçe kazaz, engin altan düzyatan, tolga karel…

  izlemem ben bu filmi

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.