Tüm Zamanların En Vahşi On Filmi!..

 • Tarih: Ağustos 5th, 2008
 • Ekleyen
 
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (48 votes, average: 6,73 out of 10)
Loading...Loading...

Kategoriler: HABERLER

Paylaş:

Beyazperdeyi kana boğan tüm zamanların en kanlı 10 filmi seçildi..


 
www.filmschoolrejects.com sitesinde yayınlanan listeye göre sinema tarihinin en vahşi 10 filmi şöyle sıralandı:

“The Texas Chain Saw Massacre-Teksas Katliamı/1974” (Tobe Hooper),
“Hostel-Otel/2006” (Eli Roth),
“Haute Tension-Yüksek Tansiyon/2003” (Alexandre Aja),
“The Last House on the Left-Soldaki Ev/1972” (Wes Craven),
“I Spit on Your Grave-Mezarına Tüküreceğim/1978” (Meir Zarchi),
“A Clockwork Orange-Otomatik Portakal/1971” (Stanley Kubrick),
“Saw-Testere/2004” (James Wan),
“Cannibal Holocaust-Yamyamlar Cehennemi/1980” (Ruggero Deodato),
“Two Thousand Maniacs-İki Bin Manyak/1964” (Herschell Gordon Lewis) ve
“The Hills Have Eyes-Tepenin Gözleri/2006” (Alexandre Aja).

Yönetmen Tobe Hooper’ın ikinci filmi olan 1974 yapımı “Teksas Katliamı”, görsel anlamda vahşi şiddet yüklü bir film. Filmde, beş kurban yamyam bir ailenin eline düşer. Bu film zamanında yasaklanmıştı. Elinde elektrikli testereyle sürekli birilerini kovalayan aile testereyle insanları biçiyor. Eli Roth’un yönettiği yeni tarihli “Hostel-Otel” filminde vahşi işkence sahneleri vardı. Film, Slovakya’da geçiyor. Listede genç Fransız yönetmen iki filmiyle yer alıyor. İlki 2003 yapımı “Yüksek Tansiyon” filmi. Bu film yasaklanmıştı. Dean R. Koontz’un “Intensty” adlı romanından uyarlanan filmin şiddet düzeyi çok sarsıcı.

Aja’nın listedeki diğer filmi “Tepenin Gözleri” filmi. Bu filmde şiddet öyle sert ki, yer yer bu şiddetten dolayı insan perdeye bakmakta zorlanıyor. New Mexico çöllerinde geçen hikayede kanlar neredeyse kameraya yapışıyor Aja’nın filminde. Çağdaş korku sinemasının önemli adlarından Wes Craven’ın ilk filmi olan 1972 yapımı “Soldaki Ev”de, bir grup katil kızları kesip biçiyor filmde. İşkence, tecavüz ve şiddetin her türlüsü bir gece boyunca sürüyor.

Meir Zarchi’nin 1978 yapımı “Mezarına Tüküreceğim” için şiddet sinemasının “kült” filmlerinden deniliyor. Dört adam tarafından alıkonulup tecavüze uğrayan bir kadının, olaydan sonra kaçmayıp tek tek bu adamları öldürmesi üzerine kurulu. Beyazperdede görülebilecek en şiddet yüklü sahneleri içeriyor film. Kadın, bu adamları silahla tek vuruşta öldürmüyor. Çünkü bunu hak etmiyorlar ve intikam soğuk yenen bir yemek. Elbette seyircinin midesi kaldıramıyor filmdeki birçok sahneyi.

Stanley Kubrick’in 1971’de Anthony Burgess’ın romanından uyarladığı “Otomatik Portakal”, şiddeti iki taraflı gösteriyor. Önce birey, sonra devletin şiddeti yansıyor perdeye. Her ikisi de vahşice. Alex, Beethoven’ın “9. Senfonisi”ni dinleyerek şiddet saçıyordu “Otomatik Portakal”da. James Wan’ın yönettiği “Testere”de birbirini tanımayan iki adam, pis bir banyoda zincirlenmiş olarak uyanırlar. Manyak bir adamın kurbanı olduklarını hemen anlarlar çok geçmeden. Ardından şiddet uç noktalara ulaşıyor filmde. “Testere”yle ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştiren Wan, bu filminin sinema tarihinin en iyi korku filmi olduğunu söylüyor.

İtalyan Ruggero Deodato’nun “Yamyamlar Cehennemi” filminde hayvanlar diri diri kesiliyorlar. Bu yüzden film yasaklanmış. Kaplumbağalar canlıyken kabuğu çıkartılıyor ve içi deşiliyor. Tecavüzler, kazığa oturtmalar, insan deşme görüntüleri, çürümüş ölü insan bedenleri vs. Herschell Gordon Lewis’in 1964 yapımı “İki Bin Manyak” da döneminin korkutucu filmlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Etiketler:
 1. yekta diyor ki:

  arkadaslar korku ve heyecan istiyorsanız HASAN İLE AZRAİL’i oneriorum

 2. misantrophy diyor ki:

  eksikler çok bence!!! august undergrounds mordum,inside,wrong turn,sadisticum,grotesque,gutterballs,guine pig gibi filmlerden en az birini ekliyebilirlerdi!!!

 3. dilara diyor ki:

  saw o kadarda vahşet içerikli bi seri değil bence..elm street daha iyidir ondan ya:)

 4. gorcun diyor ki:

  Listede bence de bir tutarsızlık var ama sonuçta yapılan listelerin hiçbiri çok ciddi bir şey iddia edemeyeceğinden sadece bir liste olduğundan bunun üzerine bu kadar düşmeye de gerek yok. Sözüm ona dünyanın en prestijli sinema dergilerinin yaptığı en iyi filmler listelerine bir bakın. Genelde Amerikan ya da İngiliz sinema dergilerinin yaptıkları listelerin neredeyse tamamı Amerikan sinemasından örnekler taşır. Kişiye göre değişmesi kaçınılmaz olan listeye gelince izlemedeğim tek film “Two Thousand Maniacs-İki Bin Manyak/1964″ gerisi listeye uygun olan (Otomatik Portakal hariç) vahşetin hissedilebileceği filmler. ”Tüm zamanların en vahşi filmi” tanımı ise fazla iddialı bir cümle, bir film bile bu listenin tutarsızlığını ortaya çıkarabilir.
  (À l’intérieur)

 5. conmech diyor ki:

  Saw, özellikle Saw 1 çok vahşi değil bence, diğerleri gittikçe vahşileşti ve kalite de bir o kadar düştü. Benim de seyrettiğim en iyi gerilim filmi Saw 1 diyebilirim.
  Cannibal Holocaust evet vahşetiyle ünlü olduğu için seyretmiştim ama yönetmen seyirciye resmen acımış bazı yerleri çok daha abartı şiddetli ve gergin yapabilirdi. Ben o filmi “Blair Cadısının gore versiyonu” olarak düşünmüştüm açıkçası. Bu arada filmden anladığım kadarıyla aslında Cannibal Holocaust “Yamyam Katliamı” demek sanırım, yani “Yamyamların yaptığı katliam” demek değil, çünkü aslında yamyamlar çok zulüm görüyor filmde hehehehe.

 6. temizkan diyor ki:

  otomatik portakal vahşet filmi değil belki; ama sinema tarihinde otomatik portakal’dan önce alex ve arkadaşları gibi soğukkanlı ve amaçsız bir şekilde cinayet işleyen kaç tane karakter vardır ki

 7. devilboy diyor ki:

  Yok sorun listeyle ilgili değil arkadaşlar..Mustafa’nın Saw’a bakış açısını sorguluyoruz:)

 8. wherearethevelvets diyor ki:

  Asıl Otomatik Portakal bu listede ne arıyor onu anlamadım. Sanki filmin yapılmasındaki amaç vahşetmiş gibi… Herhalde listeyi daha “elit” göstersin diye koymuşlar.
  Bence listede “Salo” da olmalıydı. Madem vahşet diyorsunuz… Ya da Dario Argento’nun herhangi bir filmi, dii mi?

 9. Melisa AYDIN diyor ki:

  Arkadaşlar dikkatinizi çekerim listede Saw serisi değil sadece 2004 tarihli Saw1 den bahsedilmiş.Yani listedeki film sadece birinci Saw’u kapsıyor listeye göre:)( neyse ben tartışmaya girmeden ufak ufak uzaklaşayım: )

 10. devilboy diyor ki:

  Saw serisiyle ilgili yazıların neredeyse tümünün altında Mustafa’nın olumsuz görüşlerini görüyorum..Hostel’e övgüler düzüp Saw’a bu kadar eleştirisel yaklaşmanı pek anlayamadım Mustafa..Biz başka filmlermi izliyoruz acaba diye düşünmeye başladım..Saw şimdiye kadar yapılmış en iyi vahşet serilerinden biri bana göre..

 11. dexter diyor ki:

  mustafa Saw serisini sevmeyen ve farklı anlayan birisi olaraktan filmin adını gördüğün her yerde bilinçsizce eleştirme artık lütfen.. SAW bu listede kesinlikle olmayı hakeden bi seridir!! bu kadar açık ve net bunu hakediyor!

  ayrıca ve ayrıca! ichi the killer filmini her ne kadar çok sevsemde bu listede olmamalı diye düşünüyorum. Listedeki filmleri dikkate alırsanız biraz eğer ne tür bir şiddet ve vahşet içerdiklerini anlarsınız.

  Örnek verecek olursak; Guine Pig serisi bu listedekilerin hepsinden daha uç noktada ama bu listede olmamalı yinede. Neden!? Çünkü Guinea Pig serisindeki vahşet gerçekten duygusuz, sapkın, anlamsız, amaçsız bir vahşet. Ichi the killer, naked blood, tokyo gore police vs..vs.. bence bu filmlerdeki abartılı hatta biraz eğlence amaçlı vahşet ile bu listedekilerin arasında çok fazla bi fark var kanımca..

 12. Melisa AYDIN diyor ki:

  ” İchi the killer” olsaydı “Saw” yerine , tam uyardı zannımca.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.