The Texas Massacre – Teksas Katliamı

 • Tarih: Eylül 26th, 2008
 • Ekleyen
 
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (15 votes, average: 8,40 out of 10)
Loading...Loading...

Kategoriler: KORKU KOLEKSİYON, Korku Sitesi Diorama

Paylaş:

Yıl 1969, Vietnam Savaşı’nın başlangıç günlerindeyiz. ABD’nin ölü sayısı felaket boyutlarında, kayıpları ölçülemez niteliktedir; askeri canavarı beslemek için gençlere askere çağrı belgeleri yağmaktadır. Sıra 18 yaşındaki Dean Hill’e gelir.
 Ama Dean henüz yoklamaya gidemeden, Vietnam’daki görevinden yeni dönmüş olan ağabeyi Eric , Dean’e bir sürpriz yapmaya karar verir. Kendisini çok seven nişanlısı Chrissie’nin tüm endişelerine rağmen, Eric çok sevdiği Deniz Kuvvetleri’ne tekrar kaydolarak ne yapacağını bilemeyen erkek kardeşine göz kulak olmayı planlar. Ne yazık ki, Dean’in planları Eric’inkiyle uyuşmamaktadır. Dean’in niyeti basittir: Askere çağrı belgesini bir kenara bırakıp, kararlı kız arkadaşı Bailey’yle Meksika’ya gidecektir. Ama her iki çift de karşılarına çıkacak gerçek savaşın ne olduğunu bilemeden, son bir büyük eğlence için Teksas’a giderler..

Sizlere tanıtacağım bu diorama, Teksas Testere Katliamı – Başlangıç bölümünden geliyor. Filmde, köhne ve iğrenç evlerinin bodrum katında gençlerden birini çalışma tezgahına! bağlayan Leatherface, gencin surat derisini acımasız bir şekilde canlı canlı yüzmüş, göğüs kafesini de testereyle açarak organlarını dışarı çıkarmıştı.

Dioramada, 7 inch (18 cm) ölçeğinde bir Leatherface figürü, tezgahın üzerine bağlanmış yüz ve göğüs derisi soyulmuş genç bir erkek figürü, Leatherface’in daha önceki kurbanlarından birinin askıya asılmış çürümüş cesedi ve mezbahayı andıran ortama uygun askılara asılmış çeşitli insan vücudu parçaları ile Leatherface ait çalışma! aletleri (testere, balta, bıçak) bulunuyor. Dioramanın yer ve duvar döşemelerine kan efekti verilmiş ve ortamın dehşeti biraz daha arttırılmıştır.

Diorama by Yasin Karakaya

Etiketler:
 1. bynstar diyor ki:

  Gerçek bir öyküden alıntı bir sitede birşey görmüştüm sanki gerçek görüntülerle ilgili siteyi bulabilirsem sizlerle paylaşırım linkini atarım size

 2. bynstar diyor ki:

  Filmler gerçekten güzel filmler ama 2 3 ve 4.filmler gerçekten çok kötü sadece 1.5.6 filmler gerçek hikayeden alıntı

 3. bynstar diyor ki:

  asenanın yorumlarını okudum ama arkadaşımız 2003 yılındaki filme kafayı taktığı için onun gerçek hikaye olduğunu söylüyor

 4. bynstar diyor ki:

  batuhan bir yanlışın var biz hangi hikayenin gerçek olup olmadığını bilemeyiz sadece filmin birinci serisi katliamla aynı yılda olduğu için biz öyle düşünüyoruz.

 5. bynstar diyor ki:

  Texas Chainsaw Massacre gerçek bir hikaye ama hikayenin Ed Geinle ilgisi yoktur ve Ed gein ile ilgili olduğu yönünde ortaya çıkan söylentiler tamamen uydurmadır

 6. Batuhan diyor ki:

  Ya Zaten filmin ilk bölümü güzel diğer bölümleri palavra ve kolpa içeriyor internette texas katliamının diğer bölümlerini ararken bişeyler buldm onlarda zaten saçma sapan filmler …

 7. AHRAZ diyor ki:

  GErçek bir öykü olmaması için hiçbir neden yok 😀

 8. secrıs diyor ki:

  teksas katliamı gerçek bir öykümü yoksa sadece bir film mi?

 9. devilboy diyor ki:

  Asena istersen bana ayrıntılı bir Teksas Katliamı serisi yazısı gönder. Bu konuda cahilim senden bir şeyler öğrenirim belki ne dersin???!!!

 10. asena diyor ki:

  güzel ama tam açıklayamamışsın.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.