August Underground’s Mordum

 • Tarih: Temmuz 13th, 2009
 • Ekleyen
 
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (91 votes, average: 8,57 out of 10)
Loading...Loading...

Kategoriler: A, Film Arşivi, KORKU SİNEMA, Murat 'Wherearethevelvets' Akçıl, YAZARLARIMIZ

Paylaş:

Yönetmen : Jerami Cruise, Killjoy
Senaryo : Jerami Cruise, Killjoy
Yapım:2003, ABD Süre: 77 Dakika
Oyuncular: Jerami Cruise, Killjoy, Mike Schneider, Fred Vogel, Cristie Whiles

İnternet ortamında (msl. IGN Horror Brain bloğunda), şimdiye kadar çekilmiş olan en mide bulandırıcı, en hasta filmler sıralamasının tartışmasız birincisi August Underground’s Mordum, “ToeTac Pictures” adlı make-up şirketinin kurucularının başının altından çıkan bir snuff similasyonu. Korku filmlerinde gerçekçi makyajlar yapmaya gönül vermiş birkaç “sıyırmış” gençten oluşan bu ekip, filmin hem yapımcısı, yönetmeni hem de gerçek oyuncuları. 2001 yılında aynı mantıkla çektikleri “August Underground” filmleri, çeşitli festivallerde infialle karşılanınca hemen devam filmi için kolları sıvamışlar ve ondan daha da korkunç bir film yapmışlar. “August Underground’s Penance” adında 2007 tarihli üçüncü bir filmin de olduğunu duyunca eminim gözleriniz yaşaracaktır! (Toe Tac Pictures’ın özel efekt uzmanları Jerami Cruise ve Fred Vogel’in daha önce bahsettiğimiz “Murder-Set-Pieces”in de makyajından sorumlu olduğunu hatırlatırım.)

Benzerlerinde olduğu gibi, filmin aurasını oluşturan efsaneler filmin kendisinden daha büyük. Mesela Kanada’daki bir film festivaline giderken gümrükte durdurulan Fred Vogel’in aracı durduruluyor ve yapılan araştırmada, protez organlar ve August Underground’a ait video görüntüleri ele geçiriliyor. Ahlaka aykırı ve sapıkça materyaller bulundurmaktan apar topar hapse tıkılan Fred Vogel derdini zor anlatıyor. Eminim her ortamda bu anısını ballandıra ballandıra anlatıyordur.

Fakat işte filme geldiğimizde, elle tutulur bir yanının olmadığını farkediyoruz. Aynı “Slaughtered Vomit Dolls ”gibi, basit bir el kamerasıyla çekilmiş parça parça görüntülerden oluşuyor. İşledikleri cinayetleri ve işkenceleri kameralarıyla çeken üç sapık genç karakter arasındaki aşk üçgeninden başka bir bilgimiz yok: Fred (Fred Vogel), Fred’in manyak kız arkadaşı ve suç ortağı Crusty (Christie Whiles) ve Crusty’nin hafif geri zekalı ve ilkel abisi Maggot (Michael Schneider). Şimdi, ortada bir aile ilişkisi var nasıl aşk üçgeni olabilir diyebilirsiniz. Durun daha yeni başladık! Daha filmin en başında kıskanç Fred, Crusty ve abisi Maggot’u düzüşürken yakalıyor. Kızın verdiği tepki ise görülmeye değer. Her neyse konu yok, farklı zamanlarda gerçekleştirilen cinayet ve işkence çekimleri çiğ bir şekilde ard arda montajlanmış. Manyak bir cani grubun, polis tarafından ele geçirilen görsel delilleri gibi duruyor.

!SPOİLER!
Filmde belli bir konu olmadığı için mecburen vakaların ne olduğuna şöyle üstten bir değineyim dedim. İzlemek için sağlam sinir gerektiren bu sahnelerde yok yok; bir uyuşturucu tutkununun kafası çekiçle dağıtılıyor; kaçırılıp bir bodrumda bağlanan kızların üzerine kusuluyor; bir adam, karısını öldürme tehditiyle kendi penisini küçük bir makasla kesmek zorunda bırakılıyor, bu kesik penisle oral seks yapılıyor ve karısının vajinasına sokuluyor; karnı bıçakla yarılan bir kadına yara yerinden tecavüz ediliyor; evleri basılan bir ailenin küvette öldürülen küçük kızına tecavüz ediliyor; bir bebek cesedinin kesik boynunda üreyen kurtlar canlı canlı yeniyor; bacaklarından tavana asılan bir kadının gırtlağı kesilerek akan kanla duş alınıyor….vb.
!SPOİLER SONU!

Görüldüğü gibi filmin tek vaadi bebek cinayeti, ev basma, ölü sevicilik, ensest, lezbiyenlik, tecavüz ve hard-core sahnelerden oluşan bir buket. Her biri sahte de olsa bu cinayetleri düşünebilmek bile bence manyaklığın dik alası. O kadar asabınız bozuluyor ki arada kalkıp odada dolaşıyor, pencereyi açıp bir temiz hava alıyorsunuz. Birkaç gün sürecek şekilde aralıklı olarak izlenmesi de bünyeyi koruma amaçlı önerilebilir. Sonuçta, evet, gerçekten en hasta film diyebiliriz; namını hakkıyla kazanmış. Ama sonuçta elimize geçen nedir? Hava!

Korkusitesi için yazan Murat ‘Wherearethevelvets’ Akçıl

Etiketler: , , , , , , , ,
 1. kanosai diyor ki:

  yaa biri nasil izlicez onu söylesin

 2. ash54 diyor ki:

  nasıl ızleyecezzz ?

 3. osman diyor ki:

  spoiler bölümünü okumayın mideniz bulanır acaba izlesek nolcak 😀

 4. sadistsoul diyor ki:

  yaa neyini sevmediniz bu filmin anlıyamıyorum? bence 10 üzerinden 10 almayı hak eden bir yapım!! filmde gore ve sexüel sahneler cesurca tüm doğallığıyla gösteriliyor!! bence her korkuseverin favorileri arasında yer alması gereken bir film!! ve ben özellikle bu tür sadist ve full vahşet içeren izleyeni geren kendinden geçiren filmleri seviyorum ve sonuçta şiddet kötülük hepimizin içinde var ve ondan ne kadar kaçabiliriz bence kimse doğasını inkar etmesin!!!!!! Hostel-İnside-Grotesque-Frontiers-Sadisticum-Texas Chainsaw Massacre The Beginning-The Hills Have Eyes-Saw gibi yapımlar bence en iyi korku filmlerinden

 5. gorcun diyor ki:

  Hoşbulduk ben teşekkür ederim.

 6. wherearethevelvets diyor ki:

  Teşekkürler gorcun. Hoşgeldin bu arada.

 7. gorcun diyor ki:

  Korku sineması hayranı biri olarak bu tarz filmleri sevemiyorum sanırım bundan sonra da sevemeyeceğim. Bu film elimde olmasına rağmen bir kaç sahnesine baktıktan sonra izlemek için fazla hevesli olmadığımı farkettim. Hala elimde belki bir gün izlerim. En son ”Tha Last Horror Movie” izleyerek bu tarz filmlerden hazzetmediğimi anladığımdan çok daha sert olduğunu düşündüğüm Mordum’dan uzak duruyorum. Bu filmlerin amacını ve çekenlerin motivasyonunu dahi anlamakta zorlanıyorum. Korku sitesinde ve sinemasında kesinlikle anılması gereken bir film. Yazı ve yorumlar film hakkında çok güzel fikirler veriyor. Ama benim hayalimdeki korku sineması kavramından çok uzak bir film.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.