Tooth Fairy / Diş Perisi

 • Tarih: Eylül 11th, 2008
 • Ekleyen
 
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (64 votes, average: 8,80 out of 10)
Loading...Loading...

Kategoriler: Film Karakterleri

Paylaş:

Hikayeye göre 150 yıl kadar önce Karanlık Düşen (Darkness Falls) kasabasında bütün çocuklar Matilda Dixon adlı yaşlı kadını çok severmiş. Ne zaman içlerinden biri bir dişini düşürse bunu O’na getirip karşılığında bir altın aldıkları için O’na “Diş Perisi” demeye başlamışlar. Ama kader Matilda’ya iyi davranmamış. Bir gece Deniz Feneri Burnundaki evinde yangın çıkmış ve yüzü feci şekilde yanmış. Matildanın yanan yüzü ışığa karşı öyle hassaslaşmışki, sadece geceleri dışarı çıkabiliyormuş. Sürekli porselen bir maske taktığı için kimse onun yüzüne bakamıyormuş.

Bir gün iki çocuk eve dönmemiş. Kasaba halkı Matilda’yı suçlamış ve onu asmışlar. Maskesini yüzünden çıkararak yanmış ve korkunç yüzünü güneş ışığına maruz bırakmışlar. Ve Matilda son nefesini verirken Karanlık Düşen Kasabasını Lanetlemiş. Ertesi sabah kaybolan iki çocuk sağ salim bulunmuş. Çok büyük bi hata yaptıklarını anlayan kasaba, bu sırrı Matilda ile birlikte gömmüş.

O zamandan beri bazıları Matilda’nın, Karanlık Düşen kasabasının çocuklarını son dişlerini düşürdüğü gece onları ziyaret ettiğine inanır. Gelir… O’nun yüzüne bakan herkesten intikamını alır… ve lanetini gerçekleştirirmiş.

ESKİDEN İYİLİKLE ALDIĞIMI, EBEDİYYEN İNTİKAM İLE ALICAM
Tooth Fairy “Diş Perisi” 2002 yapımı Darkness Falls filminin unutulmaz korku karakteridir. Film kadar karakterin hikayesi ve kendiside çok başarılıdır. Film boyunca yüzünde porselen bir maskeyle gördüğümüz Diş Perisi, son dişini düşüren çocukların gece odasına geliyor. Efsaneye görede eğer yüzüne bakılırsa, bakanı götürüyor. Götürüyor diyoruz çünkü filmde havada ışık hızıyla uçup insanları elma armut gibi toplayan bir hayaletten bahsediyoruz. Karakterimizin tek zayıf noktası ise ışık. İşini tamamen karanlıkta bitiriyor ve ışık onun için büyük dezavantaj. Filmin sonunda ise hayaletimiz porselen maskesini düşürüyor ve o çirkin korkutucu yüzünü bize gösteriyor. Senaryonun mükemmelliği karakterinde artı puan almasını sağlıyor. 

Etiketler:
 1. nesliii diyor ki:

  cok güzel film 10 numara

 2. hilal diyor ki:

  bu filmi yıllar önce izledim ve mükemmel birşeydi hala aklımda hiç çıkmıyor.. herkesin izlemesini tavsiye ederim

 3. defne diyor ki:

  letmewatchthis.ch adresinde arama kısmına darkness falls yazarsanız orjinal versiyonunu bulabilirsiniz aramayı tooth fairy diye yapmayıp darkness falls diye yaparsanız googledan altyazılısını da belki bulursunuz

 4. Ahmet Türkan diyor ki:

  Küçüklüğümüzde çıkan dişlerimizi kiremitlere atardık ya da yastığımızın altına koyardık. Diş perisi yenisini getirsin diye ama ilgisi yok.

 5. wherearethevelvets diyor ki:

  Filmin giriş sahnesi tek kelimeyle harika.

 6. Merve Suvari diyor ki:

  freddy den daha korkunç görünüyor

 7. devilboy diyor ki:

  bir araştırayım bulabilirsem haberdar ederim seni serkan..

 8. serkangoksu diyor ki:

  arkadaşlar; sizden bu film varsa bi şekilde beni bilgilendirmenizi istiyorum. gerek üyeleiğimle size katkıda bulunur gerekirse ücretli bi şekilde o cd yi sizden almalıyım. bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. O film bana bi şekilde ulaşması lazım. 2 yıldır bu filmi arıyorum

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.