Korku Filmi Bombardımanı!

 • Tarih: Kasım 18th, 2009
 • Ekleyen
 
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (14 votes, average: 7,79 out of 10)
Loading...Loading...

Kategoriler: HABERLER, Yasin 'Devilboy' Karakaya

Paylaş:

2009’un sonlarına yaklaştığımız şu dönemde eli yüzü biraz düzgün korku filmleri sinemalarda gösterime girerken, irili ufaklı vasatı aşamayan bir çok film de video piyasasına düşmekte. Açıkçası Korku sitesi olarak bu filmleri takip etmekte bizde çok zorlanıyoruz. Gerçi çoğu filmin vasat seviyesine bile gelemediği göz önüne alınırsa bu çok büyük bir kayıp sayılmamalı. Aşağıda vereceğimiz listede 2009 ve sonlarına tekabül eden korku filmlerine bir göz atıyor ve değişik seyir alternatifleri arayanlara bir faydamız dokunsun istiyoruz. Birde dip not; sakın afişlerine aldanarak film seçimi yapmayın!

Infestation (2009) : ABD’yi istila eden bir grup iri kıyım mutant böcek, baba sevgisinden müzdarip şakacı bir genç olan Cooper ve bir grup arkadaşına musallat olur. Korku/komedi tadındaki film listedeki iyi filmlerden biri. Özellikle ‘çıldırmış hayvan’ temalı filmleri sevenler kaçırmasın.. 

A Perfect Getaway (2009) : Cliff ve Cydney Hawaii’ye tatil yapmak amacıyla giderler, ancak bir grup psikopat buraya gelen turistlerden hiç hoşlanmamaktadır! Gerilimi yüksek bir yapım. Milla Jovovich filmin artı puanı..

Pandorum (2009) : ‘Resident Evil’ın yapımcılarından’ sloganıyla izleyiciyi çekme amacındaki filmde bir uzay gemisinde uzun uykularından uyanan mürettebatla mutasyona uğramış insanların hayatta kalma savaşını izliyoruz. Vasat’ın üzerinde bir yapım..

Bakjwi (2009) : Bir hastanede ölülere son görevlerinde yardımcı olan ve hemşirelere günah çıkartan bir rahip hayatının anlamının bu olmadığına karar vererek ne olduğu belli olmayan bir hastalığın tedavisi için tıbbi bir deneyde kobay olmaya karar verir. Ancak bu deney rahibin bünyesinde ve ruhunda bir takım değişiklikler yapacaktır. Dram/Korku türünde iyi bir Güney Kore yapımı..

The Stepfather (2009) : Michael askeri okuldan ailesinin yanına döner ve evde annesinin yeni erkek arkadaşı David ile karşılaşır. Annesinin birlikte olmaktan çok mutlu olduğu David ilk başta Michael’ın sempatisini kazanır. Ancak Michael her zaman iyilik dolu görünen David’den şüphelenmeye başlar. David gerçekten göründüğü kişi midir yoksa ardında karanlık sırlar mı saklamaktadır? Amber Heard hayranlarının hoşlanacağı bir yeniden çevrim..

Wrong Turn 3: Left for Dead (2009) : Korku Kapanı serisinin devamında, bir grup genç ve bir grup mahkumun aynı ormanda yollarının kesişmesi ve yine aynı ormanda bulunan bir grup mutantın işin içine girmesiyle ortamın kan gölüne dönmesini izliyoruz. Vasat bir film. Slasher sevmeyenler uzak durmalı..

The Thaw (2009) : Kuzey kutbunda yapılan bir araştırma sonucunda buz kütlesinin eridiği keşfedilmiştir ancak bu kütlenin erimesiyle ortaya ölümcül eski çağlardan kalma bir parazit ortaya çıkacak ve ortamı şenlendirecektir. Val Kilmar’lı bir ‘The Thing’ mutasyonu!

The Hills Run Red (2009) : Film müptelası bir genç ve 3 arkadaşı çekimleri tamamlanmamış ve sırra kadem basmış bir slasher filmini bulmak amacıyla filmin çekimlerinin yapıldığı ormana giderler. Ancak onları bir sürpriz beklemektedir, zira çekimi yapılan film henüz bitmemiştir ve gençler filme konu olmak üzerelerdir! Slasher+Gore+İşkence sevenler kaçırmasın!.

Stan Helsing (2009) : Leslie Nielsen ve Diora Baird’li bir korku/komedi. Scary Movie tadındaki yapım Freddy, Chucky, Jason, Michael Myers ve Pinhead gibi slasher filmlerinin seri katilleriyle kafa buluyor. Uzak durulmalı..

Carriers (2009) : Ölümcül bir virüs dünyayı sarmış etkisi altında kalan insanlar hızla bulaştırıcı durumuna gelmiştir. Bu virusten kaçan dört arkadaş, güvenilir olarak düşündükleri ıssız kumsallara doğru ilerlemektedirler. Fakat virüs bulaşmış kişilerle, boş yol ve kasabalarda karşılaştıkça şüpheleri doruk noktalara çıkmaya başlar. Artık karşılarındaki en büyük düşman virüs değil şüpheleridir. Son zamanlarda ortaya çıkan salgınlarla iyice paranoyaklaşan insanların durumuna gönderme yapan vasat bir film..

Children of the Corn (2009) : Stephen King’in aynı adlı kısa öyküsünden ilk olarak 1984’de sinemaya uyarlanan ve ardından pekçok devam filmi yapılarak seri haline getirilen Mısır Çocukları’nın ilk bölümünün yeniden çevrimi. TV için çekilen bu filmden mümkün olduğunca uzağa kaçmanızı öneriyoruz..

Raaz: The Mystery Continues (2009) : Hindistan mahsulü bir hayalet/seri katil hikayesi. Bollywood’un tadına bakmak isteyenler için iyi bir alternatif.

Slaughter (2009) : Faith takıntılı erkek arkadaşından kaçar ve yeni bir başlangıç için büyük bir şehre taşınır. Taşındığı günün akşamı kız arkadaşıyla birlikte bir kulüpte eğlenirler. Burada bir çiftlik sahibinin kızıyla tanışır. Erkek arkadaşının bu şehirde de kendisini bulması üzerine ondan tekrar kaçmak için tanıştığı kızın çiftliğine taşınır. Burada her şeyden uzaklaştığını sanırken kendini çok daha tuhaf bir olayın içinde bulur. Vasat bir film..

Legend of the Bog (2009) : Başrolünde Vinnie Jones’un yer aldığı vasat altı bir İrlanda yapımı.

Homecoming (2009) : O.C dizisinden tanıdığımız Mischa Barton’ın rol aldığı bir gençlik/dram/gerilim filmi. Listedeki izlenilebilir filmlerden..

The Skeptic (2009) : Sırtını klişelere yaslayan perili ev hikayeli bir film. Gerilim sevenler deneyebilir.

Case 39 (2009) : Aile hizmetleri dairesi memuru Emily, pek çok şey görmüş geçirmiş olduğunu düşündüğü sırada, 10 yaşındaki Lilith, onun en yeni ve en gizemli vakası haline gelir. Anne-babası Lilith’i öldürmeye çalıştığında, Emily’nin en çok korktuğu şey doğrulanmış olur. Emily, Lilith’i kurtarır ve uygun bir bakıcı aile denk gelene kadar onu yanına almaya karar verir. Esas dehşet de o zaman başlar… Renée Zellweger’li iddialı bir gerilim filmi ve listedeki iyi filmlerden..

Albino Farm (2009) : Okul ödevleri için Ozark Dağlarını araştıran bir grup kolej öğrencisinin! orayı mesken edinmiş ürkütücü ve garip kırmızı boyunlu mağara yaratıklarıyla olan mücadelelerini anlatan bir film. The Hills Have Eyes, Wrong Turn ve The Descent gibi filmlerin izinden giden vasat bir yapım.

The Shortcut (2009) : Klasik bir ‘oraya gitmeyin yoksa ölürsünüz!’ filmi. Yakınından geçmeyin..

The Last Resort (2009) : Klasik bir gençlik/korku filmi. Ancak bu sefer gençlik grubumuzun tamamı güzel hatunlardan oluşuyor. Güzel hatunlar olmadık yerlerde olmadık hareketlerde bulunuyor ve sırayla katlediliyor. Tercih sizin..

The House of the Devil (2009) : Çok basit, çok yavaş, ancak çok şık bir film. Gerilimin doruklarında bir satanizm hikayesi olan The House of The Devil, Can Evrenol’ün bu yılki FrightFest’teki favorilerindendi…

Skeleton Crew (2009) : Finlandiya yapımı film Imdb’deki 3 oranıyla nasıl bir yapım olduğunu belli ediyor. Film çeken bir ekibin başından geçen tuhaf olaylara odaklanan film oldukça sıkıcı..

Offspring (2009) : Almanya menşeli bir film. Film, Amy Halbard ve Claire Carey adlı çiftin yamyamlardan kurtulup çocuklarını kurtarma mücadelelerini konu ediniyor. Kan ve vahşet görmek isteyenler için ideal, ancak oldukça vasat bir film.

Daybreakers (2009) : 2019 yılında yaşanan bir veba salgını dünyadaki insanların çok büyük bir bölümünü vampire dönüştürmüştür. Artık kimse yaşlanmamaktadır. Fakat ortada büyük bir sorun vardır; sayıları iyice azalan insanlar artık vampir ırkına yeterli miktarda kan sağlayamamaktadır. Bu sırada insanlardan oluşan bir direniş gücü de vampirleri tekrar insana dönüştürmek için bir tedavi aramaktadır. Direnişçiler bunun için üst düzey bir vampir olan hematolog Edward Dalton’ı kaçırırlar. Twilight çılgınlığının yaşandığı şu dönemde beklenen yapımlardan birisi.

Growing Out (2009) : Korku-komedi etiketine sahip film oldukça ilginç bir yapım. Fragmanından konusuyla ilgili bir çıkarım yapamadık. Fakat bu bile filmi izlenilebilir kılıyor. Korkuseverler denemeli..

The Descent: Part 2 (2009) : Sarah arkadaşlarını yitirdiği labirentlerle dolu o korkunç mağaradan çıkmayı başardığında korkudan delirmek üzeredir. Başına neler geldiğini ilgili yerlere duyurur. Bu durumla ilgilenen bilim adamları mağarayı incelemeye karar verirler. Ama işin kötüsü Sarah yolu biliyordur ve o mağaraya geri dönmek zorundadır. FrightFest’in kapanış filmi hakkında beklentilerinizi düşük tutun, böylece kan ve vahşet gösterisinden keyif alabilirsiniz.

Imago mortis (2009) : İtalya, İspanya ve İrlanda ortak yapımı bir seri katil filmi. Tuhaf bir katil İtalya’da ki bir sinema okulunu kendine mesken seçer ve olaylar gelişir. Vasat bir film daha..

The Seamstress (2009) : Alice’in biricik babası günün birinde ortadan kaybolur. Adamın ardında bıraktığı tek ipucu garip bir telesekreter mesajıdır. Alice, bu büyük gizemi çözmek için en güvendiği beş arkadaşını toparlar ve babasının peşine düşer. Takipleri bu beş arkadaşı, Kanada kıyılarındaki ıssız bir adaya sürükler. Adanın güzelliğinden büyülenen grup, hem dinleniriz, hem de orman havası iyi gelir diyerek kamp yapmaya karar verirler. Gerisi malum..

Zone of the Dead (2009) : Sırbistan, İtalya ve İspanya ortaklığında çekilen bir zombi filmi. Amaan yine mi zombi filmi dediğinizi duyar gibiyim fakat vasatın üzerinde bir filmden bahsediyoruz. Imdb puanı 7 seviyesinde ve fragmanına bakılırsa kaliteli sahnelere sahip bir film. Tavsiye ediyoruz..

Humains (2009) : Bu kez Fransa, İsviçre ve Lüksemburg ortak yapımı bir The Hills Have Eyes + Wrong Turn klonu bir filmle karşı karşıyayız. Bir grup bilim adamı Alplere insanoğlunun köklerine dair bir araştırma yapmaya gidiyor fakat tek buldukları tehlikeli bir düşman oluyor.

Deadline (2009) : Bir yazar terkedilmiş bir eve senaryosunu zamanında bitirmeye çalıştıgı bir kitabı bitirmek üzere seyahat edecektir fakat tuhaf olaylar yazarı psikolojik çöküntüye uğratacaktır.

Blood Night: The Legend Of Mary Hatchet (2009) : Urband Legend benzeri bir şehir efsanesine odaklanan film, bir grup gencin baltalı Mary Hatchet tarafından terörize edilmelerini ve bloody bir gece geçirmelerini anlatıyor. Bol kanlı ve cesetli bir slasher filmi isteyenler kaçırmasın. Filmin Imdb puanı ilginç: 8.1

Dread (2009) : Clive Barker’ın kısa hikayesinden filme uyarlanan Dread, Montreal Fantastik film festivalinde gösterilmişti. Film, üç üniversite öğrencisinin korku kavramı ve insanların nelerden korktukları üzerine çalıştıkları projeyi konu alıyor. Psikolojik olarak etkileyici ve farklı bir korku filmi izlenimi vermesine karşın maalesef vasatı aşamıyor.

The Portal (2009) : Bir araştırmacı garip bir kanamalı hastalığı araştırmaktadır. Bunun sebebinin de yabancı bir boyuttan gelen siyah bir boyanın olduğunu keşfeder. Ancak olaylar gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Vasat filmlerden..

The Box (2009) : Norma ve Arthur Lewis küçük bir çocukları olan ve banliyöde yaşayan bir çifttir. Günün birinde kapılarının önüne bırakılan tahta bir kutuyla tüm hayatları değişmeye başlar. Kutunun yanında bir de not vardır. Not üzerinde, eğer kutunun üstündeki düğmeye basarlarsa bir milyon doların sahibi olacakları yazılıdır. Ancak bu durum dünyanın bir köşesinde hiç tanımadıkları bir insanın ölmesine sebep olacaktır. Norma ve Arthur kendilerini ahlaki bir ikilemin içerisinde bulucaklardır. Zor bir karar onları bekler. Cameron Diaz’lı iddialı bir gerilim..

2:13 (2009) : Psikolojik yardım alan bir dedektif maskeli bir katil peşinde..

The Echo (2009) : The Echo, 2004 Filipin yapımı ‘Sigaw’ filminin yeniden çevrimi. Hapisten yeni çıkan bir suçlu, eski ve döküntü bir apartmana taşınır. Ancak orada bir polis, eşi ve kızıyla ilgili bir sorunla karşı karşıya gelir. Olaya müdahale etmek isteyince de gizemli bir lanet peşine takılır. ‘Stir of Echoes’ tarzında gerilimi bol bir thriller..

Dead Air (2009) : Nükleer bir saldırı sonucu ‘infected’ haline gelen zombivari yaratıkların Los Angeles’ta radyo programı yapılan bir istasyonu terörize etmelerini anlatan film yakın tarihli ‘Pontypool’ filmini anımsatıyor.

Tomboys (2009) : Beş kız tecavüzcü bir sapık tarafından kaçırılır ve türlü işkencelere maruz kalırlar. Ve kızlar intikam için yanıp tutuşurlar. Rezil bir film uzak durmakta fayda var.

Beast Within (2009) : Robert ve iki arkadaşı büyükbabasının şehir dışında bulunan eski evine bir gece geçirmek için giderler. Güzel başlayan gece, kuş gribi tipi bir virüsle mutasyona uğrayan bir topluluğun kendilerine musallat olmalarıyla iyice şenlenecektir. Listedeki rezil filmlerden..

Devilboy

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
 1. derya diyor ki:

  sitenizi çok beğendim :) daha fazla film istiyorum ama korku filmi hastasıyım ve aradığım her filmi bulamıyorum ama burda aradığım bikaç filmi buldum (: daha etkileyici filmler bekliyorumm.. ! :)

 2. devilboy diyor ki:

  su birkaç önerim olabilir; Evil Dead 2, Army of Darkness, Shaun of the Dead, Basket Case, Re-Animator, Gremlins, Return of the Living Dead, Bad Taste, Dead Alive (Braindead), Beetlejuice, Ghostbusters, Critters, Tremors, The Monster Squad, Bride of Chucky, Bubba Ho-Tep, Slither, Hatchet, Leprechaun, Zombieland..İlk aklıma gelenler..

 3. su diyor ki:

  slm bana önerebileceğiniz korku-komedi tarzında filmler varmı..cok memnun olurum yardımcı olursanız..şimdiden teşşekkürler

 4. merve diyor ki:

  cehennme bir adım kalayı izlemenizi tawsiye ederim şiddetle

 5. Lazona diyor ki:

  Filmlerin tanıtım yazılarını okudum vasat film berbat film iğrenç film keşke fazla yorum katmadan sadece filmlerin tanıtımını yapsanız zevkler ve renkler tartışılmaz ilkesine ne oldu? sana vasat gelen bir film belkide başka izleyici için çok iyi bir film olacaktır.Nede olsa film konusunda kimse otorite değildir zaten olamazda imdb tarzı sitelerde buna dahildir.

 6. karabiber diyor ki:

  The seamstress vakit kaybı bir film. Zaten şu ıssız adada veya bir partide çiftleşip, ölen gençler olmasa korku filmi sektörü yerle bir olacak sanırım. Doğru düzgün ve değişik hikayeye sahip olan yapımlar ne üzücü ki çok az.

 7. KING OF HORROR diyor ki:

  Listedeki ‘Deadline’geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Brittany Murphy’nin son filmlerinden biri.’Don’t say a word’te Michael Douglas’ın karşısında hiç ezilmeden çok iyi bir oyun çıkarmıştı.Gelecek vaadeden bir profil çiziyordu :(

 8. karabiber diyor ki:

  İçlerinde Dread (2009) merak ettim. Hikayeyi okumuştum ve baya etkilenmiştim. Beyaz perdeye yansıması da aynı derece de etkili olacak mı bunu merak ediyorum.

 9. darkman diyor ki:

  Bazı filmlerin konuları birbirine benziyor,bazıları eski konuları tekrardan düzenleyip uyarlıyor,bazıları gördükleri ilgi üzerine filmi dizi gibi devam ettirip rezil oluyor.Kendine has özgün senaryosu olanlar aralarından sıyrılabilir bekleyip göreceğiz,aralarında tabi umutlandıklarımızda yok değil.Çok kapsamlı iyi bir inceleme listesi oluşmuş devilboy’a teşekkürler.

 10. karasukru diyor ki:

  Ben 2010 da rec 2 nin paranormal act.. kadar etki yapmasını bekliyorum , sakın gece yalnız seyretmeyin paranormal i..

 11. Reflection diyor ki:

  Sayenizde bir sürü filmden haberdar oldum. Çok teşekkür ederim. “Wrong Turn 3 Left For Dead” ve ” Albino Farm” ı izledim. İkisinide beğendim. Bu tarzı seviyorum.

 12. devilboy diyor ki:

  2010’un bereketli geçeceğini pek zannetmiyorum. Yine yeniden çevrim, devam filmleri ve 3D film bombardımanı (çoğu remake) bizi bekliyor..

 13. Melisa AYDIN diyor ki:

  2009 kötü bir sene idi, sinema sektörüne de iyi gelmedi anlaşılan. Şöyle korku gibi korku izleyemedik.Çok az kalite yapım çıktı bu sene bence.Umarım 2010 korku sineması için bereketli bir yıl olur, zira yazacak yeni film bulamaz oldum.

 14. Can Evrenol diyor ki:

  INFESTATION!!!

 15. wherearethevelvets diyor ki:

  Mudmanla aynı fikirdeyim.

 16. Mudman diyor ki:

  Valla ben bu alternatif korku fılmlerını daha cok sevıyorum.Listede izlemedıgım bırcok fılm var , bunları gormek iyi yoldu.
  Yazı ıcın tesekkurler…

 17. heartbreaker diyor ki:

  Wrong Turn 3 : Kesinlikle serinin en kötüsü. Aslında senaryo olarak en hoşuma gideni oldu ama makyajdan, oyunculuklara kadar serinin yüzkarası oldugunu soyleyebılırım.

  A Perfect Getaway : Filmin ilk bolumu ve son bolumu arasında ınanılmaz bır tempo farkı var. Bıraz sabırlı ızlenırse keyıflı bır fılm ama çok ıyı oldugu soylenemez. Milla da işin rengi tabiki :)

  The Echo : Güzel bir gerilim filmi ama özellikle final kısımları bıraz hayal kırıklıgına ugratıyor, cevapsız kalan bır cok soru da mevcut. Esıklıklerıne ragmen lıstede bır cok fılmden onde gelir yınede.

  Skeleton Crew : Elle tutulur bir yanı yok, fazlasıyla amatörce..

  Albino Farm : Wrong Turn, Tepenin Gözleri tarzında bır yapım ancak her ıkı fılmın kotu bır kopyası olmaktan oteye geçememiş.

  The Hills Run Red : Listede fena olmayan filmlerden. Yanlış hatırlamıyorsam basroldekı kadın oyunculardan bırısı eskı playboy guzellerındendi. Devamıda gelebılır bır ıhtımal.

  Raaz : 3 ay önce ızlemıstım fılmı. Cogu Hınt fılmı gıbı suresı gayet uzun sanırım 2.5 saat surmustu. Bunun yarım saati sarkılarla gecıyor :) Bır korku-gerılım unsuru barındıran sahnenın ardından oyunculardan bırı sevgılıye sarkı soylemeye baslayabılıyor. Ama ben cok zevk aldım fılmden. Görselliği cok ıyı bır kere. Senaryoda gayet guzel. Gerilimi gercekten hıssettıren sahnelerde mevcut. Guzel muzıklerde cabası :) Farklı bır deneyım ıcın ızlenmesını onerırım ..

 18. karasukru diyor ki:

  Liste çok iyi üzerinde uğraşmışsın teşekkürler yasin , arada seyretmediklerim var hemen bulmalıyım .

 19. gorcun diyor ki:

  Teşekkürler. Filmlerin bir kısmını izledim, bir kısmını izleme niyetindeyim, bir kısmınıysa hiç duymadım. 2009 için baya geniş bir listeymiş ama aralarında izlemeye kalkıp pişman olunacak ya da tam tersine çok memnun kalınacak filmler olduğundan seçim iyi yapılmalı. Kötü filmin en çekilebilir türü teen slasher olduğundan bu türdekileri izleyip diğerlerine daha dikkatli yaklaşacağım.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.